Setkání absolventů na Francouzském velvyslanectví v Praze

Ve čtvrtek 26. 10. 2017 se na Francouzském velvyslanectví v Praze setkaly různé generace studentů českých sekcí ve Francii – někteří zažili francouzská středoškolská studia bezprostředně po druhé světové válce, další na konci 60. let či těsně po sametové revoluci; některé maturita teprve čeká. Všechny ale pojí stejná francouzská zkušenost, jež se během večera stala tématem všech oficiálních projevů i přátelských rozhovorů.
Kvůli setkání vážili někteří absolventi sekcí cestu až ze zahraničí. Svou návštěvou nás poctil rovněž současný ministr školství Stanislav Štech, absolvent dijonské sekce. Mnozí ze zúčastněných se se svými českými spolužáky z Francie setkali poprvé po několika desítkách let.
Hlavním bodem večera byl křest knihy Fenomén Dijon: Století českých maturit ve Francii historika Jiřího Hnilici, který se dějinami československých sekcí zabývá již několik let.
Přes 100 účastníků strávilo na půdě velvyslanectví příjemný podvečer, o jehož atmosféře svědčí série pořízených fotografiích.
Přátelé ze studentských let měli možnost se vyfotit v rámci speciálního fotokoutku. Fotky z fotokoutku si můžete prohlédnout zde.

 

Přejít nahoru